سفارش تبلیغ
صبا ویژن

یک گام تا ظهور

تاظهور3

"یک گام تا ظهور" نام ویژه نامه ای است که  با استفاده از مطالب کتاب عصرامام خمینی (تالیف میراحمدرضا حاجتی)در آن به تاثیر حضرت امام  (ره) و انقلاب اسلامی بر جهان پرداخته شده است. این ویژه نامه که حاوی مطالب در نوع خود مهم و البته قابل توجهی است از طرف موسسه پژوهشی امام خمینی (ره)  تدوین و نشر شده است.فایل پی دی اف این ویژه نامه تقدیم می شود.

دانلود 2ویژه نامه «یک گام تا ظهور» در 71صفحه بصورت پی دی اف و با اندازه 22مگابایت

+من روز ارتحال امام خمینی را روز عاشورایی دیگر می دانم.(سخنرانی پرفسور ساشادینا استاد دانشگاه ویرجینیا درباره تاثیرات امام در جهان).{صوت سخنرانی با اندازه 5.70مگابات}

قرمزتصویر و متن برخی از صفحات داخلی ویژه نامه :(برای بزرگتر دین تصاویر روی آنها کلیک کنید.)

تاظهور1

 

تاظهور4

  • «گویی شخصیتی از شخصیتهای آزمون بزرگ صدر اسلام(فتنه الکبری) با معجزه ای به دنیا بازگشته تا پس از پیروزی امویان و به خون غلتیدن شهیدان اهل بیت علیه السلام سپاه علی علیه اسلام را رهبری کند.» محمد حسنین هیکل(روزنامه نگار مشهور مصری)
  • «ایشان از گذشته آمده بود و در حال زندگی می کرد ولی بیان گر و نمایان گر آینده بود.» احمد هوبر (محقق سویسی)
  • «صدای امام خمینی برای مردم ایران حکم صدای خدا را داشت.» شبکه تلویزیونی ایتالیا
  • «در نظر میلیون ها انسان موحد"او دست خدا بر روی زمین" بود.» موستاکیس(کشیش یونانی)در مصاحبه با نشریه Zavatraچاپ مسکو
  • «چه باید کرد،با چه وسیله ای و امکانی جلوی حرکت بنیادگرایی اسلام را باید گرفت!این پیرمرد جماران ما را دیوانه کرده است.» هیک،وزیر امورخارجه سابق آمریکا در سخنرانی سنا
  • «آمریکا تاکنون موفق نشده است در برابر حتی یکی از مواضع رهبری انقلاب ایران موفق و پیروز شود و هنوز ابعاد مرموز و سری رهبری غیر عادی انقلاب ایران ناشناخته است.» هیک،وزیر امورخارجه سابق آمریکا در سخنرانی سنا
  • «از آغاز دهه هشتاد و با انقلاب اسلامی ایران فرآیند عمومی جهان روند معکوسی را آغاز کرده و به سمت دینی شدن پیش می رود.» آندونی گیدنز(جامعه شناس مشهور انگلیسی)
  • «اکنون در نقاطی که حتی جانشینان آیت الله خمینی فکر آن را نمی کنند انقلاب اسلامی در حال گسترش استروزنامه اسپانیای آ.ب.ث
  • «زمانی این خطر بزرگ برای غربی ها فقط از جنبه تهدیدهای نظامی مطرح بود،اما امروز انقلاب اسلامی به عنوان یک حرکت فرهنگی،زیربنای فکری و عقیدتی دنیای غرب را تهدید می کند.» رئیس وقت مرکز خاورمیانه ای کاخ سفید
  • منبع:فتیان


کلمات کلیدی :

دوران امام

امروز روح بلند مرتبه امام خمینی در کالبد امام خامنه ای است. سران فتنه کار را به جایی رساندند که نخست وزیر رژیم سفاک صهیونیستی از آن‌ها با عنوان امید خود در ایران یاد کرد. زیرا آنها (سران فتنه) سالها بر این باور بیراهه بودند که عصر امام خمینی به پایان رسیده است.ویژه برنامه "دیروز، امروز، فردا" که به مناسبت گرامیداشت ایام ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی هر شب از شبکه سه سیما پخش می شود، دوشنبه شب میزبان حجت الاسلام والمسلمین میر احمدرضا حاجتی امام جمعه موقت اهواز و استاد حوزه و دانشگاه و دکتر تونو روحانی اندونزیایی مسلط به زبان فارسی بود.

دکتر تونو که ظاهراً قبل از شروع برنامه به تهیه کننده گفته بود آنها (خارجی‌ها) معنی حقیقی عبارت "انقلاب ما انفجار نور بود" را بهتر از ایرانی‌ها فهمیده اند، با برشمردن تاریکی های جهان در نبود یک حکومت دینی، به امتیازات بارز انقلاب اسلامی در عصر حاضر اشاره کرد و با ذکر مصادیقی کوشید تا گوشه هایی از ارادت مردم اندونزی به نظام جمهوری اسلامی، شخصیت بلند مرتبه امام(ره) و مسئولین نظام را تبیین کند.

پس از پایان بخش نخست سخنان تونو، حجت الاسلام حاجتی با تحسین وی، به فرازهایی از سخنان امام(ره) اشاره کرد و در خصوص حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به کاراوان آزادی غزه، واکنش مردم جهان به این اقدام ننگین را قابل توجه عنوان کرد.

وی در ادامه گفت: نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی، امام خمینی را بزرگ‌ترین دشمن این رژیم معرفی کرده بود، زیرا که فرامنطقه ای بودن انقلاب ایران، یکی از مهم‌ترین خصیصه‌های آن بود و اتخاذ استراتژی کنترل انقلاب در داخل مرزهای ایران از سوی دشمن نیز بی ارتباط با این قضیه دانست.

 

حاجتی با تأیید زمینه سازی انقلاب اسلامی در ظهور امام زمان(عج)، به نقد تاریخ‌نگاری در دوران انقلاب اسلامی پرداخت و پیشنهاداتی در خصوص لزوم راه اندازی کرسی های امام‌شناسی در دانشگاه ها مطرح کرد.

 

وی به نقل خاطره‌ای از جنگ تحمیلی و میزان ارادت رزمندگان به امام(ره)‌ پرداخت و افزود: در یکی از پادگان‌های اسرای ایرانی در عراق، فرمانده عراقی قصد داشت تا با شکنجه سرباز ایرانی او را وادار به توهین به امام خمینی کند اما با مقاومت سرسختانه این سرباز مواجه شد. سرانجام فرمانده مستاصل از سرباز پرسید که مگر خمینی خداست که این گونه از او دفاع می کنی؟ آن سرباز ایرانی که مسیحی هم بود، گفت خمینی خدا نیست، خمینی نور خداست.

حاجتی خاطرنشان کرد که امروزه دامنه شهرت امام(ره) حتی از نام ایران فراتر رفته و در دوردست ترین نقاط جهان، کشور ما را با امامی می شناسند که مشت محکمی به دهان آمریکا کوبیده است.

انتقاد از سران فتنه بخش دیگر سخنان حاجتی بود. وی اظهار داشت: سران فتنه کار را به جایی رساندند که نخست وزیر رژیم سفاک صهیونیستی از آن‌ها با عنوان امید خود در ایران یاد کرد. زیرا آنها (سران فتنه) سالها بر این باور بیراهه بودند که عصر امام خمینی به پایان رسیده است.

جامعه جمهوری اسلامی، پاک ترین در جهان

در بخش دیگری از برنامه "دیروز امروز فردا"، دکتر تونو جامعه برآمده از انقلاب اسلامی را پس از انبیا و اوصیا، پاک ترین در جهان عنوان کرد و به بیان ارادت قلبی و عشق و علاقه وافر خود به فرهنگ اسلامی ایرانی پرداخت.

آینده عصر امام است

حاجتی در بخش سوم سخنان خود گفت: امام معتقد بود حرکت ما در قم نمی گنجد، چه بسا در کشور هم نگنجد.

وی به موج شدید سم‌پاشی رسانه‌های دشمن علیه امام(ره) پرداخت و دلیل حمله به امام(ره) و اسلام گرایی را وحشت دشمنان از اثرات ارزش‌های والای الهی برشمرد.

بنابر آمار ارائه شده توسط نویسنده کتاب عصر امام خمینی، در آمریکا سالانه 25 هزار نفر به اسلام می گروند و پس از واقعه یازده سپتامبر، قرآن مجید به پرفروش ترین کتاب در امریکا و انگلستان تبدیل شد.

امام جمعه موقت اهواز ادامه: امام(ره) با حرکت خود در گذشته، امروز ما را رقم زد، آینده بدون شک عصر امام خواهد بود. در حقیقت آینده، عصر امامت است. این انقلاب محدود به ایران نیست و آغازگر حرکت عظیمی به فرماندهی امام زمان(عج) خواهد بود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به مراسم پرشور تشییع پیکر شهید علی هاشمی در اهواز، علاقه و اشتیاق وافر مردم به نزدیک شدن به تابوت این شهید را نشانه زنده بودن ارزش‌ها برشمرد و در پایان سخنان خود شاه بیت سخنان حضرت امام را التزام عملی به ولایت فقیه و تبعیت از فرامین حضرت آیت الله خامنه ای دانست و خاطرنشان کرد: امروز روح بلند مرتبه امام خمینی در کالبد امام خامنه ای، عهده دار وظیفه ولایت است.

 

 کلمات کلیدی :

دیدار

 حجت الاسلام والمسلمین حاجتی چهارشنبه شب با جمعی از طلاب و روحانیون شهرستان مسجدسلیمان دیدار کرد.

 امام جمعه موقت اهواز در این نشست که در آستانه شروع فعالیت های تابستانه مساجدخوزستان برگزار گردید، بر اهمیت اقدامات موثر فرهنگی برای جذب جوانان و نوجوانان تاکید کرد. حاجتی در ادامه  از زحمات و تلاش های شبانه روزی ائمه جماعات مساجدخوزستان خصوصا روحانیون جوان و فعال شهرستان مسجدسلیمان تقدیر کرد.

در پایان این نشست هرکردام از ائمه جماعات به ارائه گزارش عملکرد خود  پرداختند.

گفتنی است حجت الاسلام والمسلمین سیداحمدی امام جمعه لالی و حجت الاسلام والمسلمین نجفی امام جمعه موقت مسجدسلیمان نیز در این جلسه حضور داشتند.کلمات کلیدی :

دوران امام

حاجتی

حدود 9 سال پس از نامه امام خمینی(ره) به گورباچف خبرنگاری از گورباچف پرسید آیا همانگونه که امام راحل پیش‌بینی می‌کرد صدای خرد شدن استخوان‌های مارکسیسم را شنیدید که گورباچف در پاسخ گفت: امام خمینی(ره) در بعد زمان نمی‌گنجید و آینده‌ها را می‌دید.به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام میر احمدرضا حاجتی چهارشنبه شب در سخنانی در همایش عصر امام خمینی(ره) در مدرسه حجتیه با اشاره به گذشت حدود 50 سال از آغاز نهضت امام خمینی(ره) در سال 41 اظهار داشت: امروز عده‌ای می‌خواهند چنین القا کنند که دیگر از امام خمینی(ره) خبری نیست اما اینها صداهای شیطان است.
وی با بیان اینکه از مراکش تا هند و پاکستان و بیروت و مصر و مغرب صدها شبکه ماهواره‌ای تلاش می‌کنند تا این فکر را القا کنند که دوران امام خمینی(ره) به پایان رسیده است، اظهار داشت: اما واقعیت چیز دیگری است و امام خمینی(ره) مطالبی را پیش‌بینی کرده‌اند که امروز آنها را درک می‌کنیم.
نویسنده کتاب عصر امام خمینی(ره) افزود: امام خمینی(ره) در سال 1341 شمسی در حالی که در مدرسه فیضیه سخنرانی می‌کردند، گفتند حرکتی که ما آغاز کردیم در قم نمی‌گنجد و چه بسا در ایران هم نگنجد.
وی ضمن بیان خاطراتی از پایمردی امام راحل در نهضت خود خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) با دستورات خود که از ناحیه امام زمان(عج) به ایشان القا می‌شد، تمام توطئه‌های رژیم پهلوی را خنثی کردند.
حاجتی با بیان اینکه امام خمینی(ره) با ایمان و امداد غیبی بر دشمنان غلبه کرد، اظهار داشت: حدود 9 سال پس از نامه امام خمینی(ره) به گورباچف خبرنگاری از گورباچف پرسید آیا همانگونه که امام راحل پیش‌بینی می‌کرد صدای خرد شدن استخوان‌های مارکسیسم را شنیدید که گورباچف در پاسخ گفت: امام خمینی(ره) در بعد زمان نمی‌گنجید و آینده‌ها را می‌دید.
وی با اشاره به دیدار تعدادی از جوانان حزب‌الله با امام راحل(ره) خاطرنشان کرد: امام(ره) در آن زمان که رژیم صهیونیستی یکه‌تازی می‌کرد به آن جوانان گفت «اسرائیل باید از بین برود و در پیشانی شما پیروزی را می‌بینم». 
این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دوران امام خمینی(ره) تازه آغاز شده است، خاطرنشان کرد: دوران ما عصر امام خمینی(ره)‌ است که امواج اسلام‌گرایی و شیعه‌گرایی دنیا را درنوردیده است.
وی با اشاره به حمله ارتش یمن و عربستان به تعدادی از شیعیان یمنی به منظور نابود ساختن آنها اضافه کرد: با این حال شیعیان یمنی توانستند در یک نوار استراتژیک ساحلی مستقر شوند.
حاجتی گفت: با وجود آنکه صدها سایت اینترنتی به افکار امام راحل(ره) حمله می‌کنند، امام خمینی(ره) همچنان زنده است و آثار افکار او در اقصی‌نقاط جهان تاثیرگذار است.کلمات کلیدی :

ظهور

,

 

خدمت آیت الله بهجت رسیدم از ایشون سوال کردم که پیرامون بحث ظهورمطالبی رو از شما نقل می کنند، فرمودند چه مطالبی ؟عرض کردم  نسبت به نزدیکی ظهور،فرمودند که ظهور بسیار نزدیکه مجددا تاکید فرمودند بسیار بسیار نزدیکه عرض کردم خیلی از علائم و وقایع رخ نداده ، فرمودند که برای خداوند سبحان کاری ندارد که همه علائم و وقایع رو در یک شب جمع بکند .آیا به نظر شما ظهور نزیک است؟

بسم الله الرحمن الرحیم ، بله ، هر شیعه ای در پاسخ این سوال به صورت طبیعی باید جوابش این باشه که بله ظهور نزدیک است ، این از آموزه های شیعیست ، از آموزه های مذهب پر مغز شیعه است "انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا " ، اساسا به ما گفتند اگر می خواهید منتظر واقعی باشید باید نسبت به نزدیکی ظهور همواره امیدوار باشید.

یکی از کارهای زیبنده ای که عنوان سایت شما و محتوای سایت شما نشون میده این است که همین امید رو، همین نشاط رو میتونه در دل های مومنین زنده نگه بداره و این خودش یکی از علائم ظهور میتونه باشه و یکی از زمینه سازیهای ظهوره ، گذشته از این بله واقعا نظر این حقیر که البته قابل نیستم من ارائه نظر بدم که نظر این حقیر ظهور نزدیک است.

سوال دوم:

آیا با توجه به بشارتهایی که داده شده بحث کردن در باره روایات ظهور در این برهه از زمان به نظر شما ضروری است؟

به نظر این حقیر حیات جریان عدالت خواهانه و استکبار ستیز که رو به روی جریان هژمونی نظام سلطه ایستاده و پرچم عدالت خواهی و آزادیخواهی و حق طلبی رو در دنیا برافراشته  در گرو اینگونه مباحثه ، در گرو امید به ظهور منجیست و اساسا این امید به ظهور منجی و اعتقاد به ظهور حضرت بقیة الله بود که باعث پدید آمدن انقلاب اسلامی شد. اگر امروز انقلاب اسلامی فتوحات فراوانی رو از خودش به نمایش گذاشته ، در جای جای دنیا شعار ها و اون جریان انقلابی خودشو تونسته تسریع بده و صادر بکنه این ریشه در اعتقاد معمارین این انقلاب به ظهوره حضرت مهدی (ع) است و ریشه در اعتقاد رهبر معظم انقلاب اسلامی به نزدیکیه ظهور و مباحث مربوط به ظهور است ، ریشه در اینها دارد ، این تعبیر صریح مقام معظم رهبریست که " امروز میتوان گفت ما به زمان ظهور نزدیک شده ایم چون معرفت ها پیشرفت کرده است "

این مباحث لذا خیلی ضروریست تا اونجائیکه ما اهداف و آرمانهای حقیقی و ارزشمند حضرت امام (رضوان الله علیه) رو بناست پیگیری بکنیم و مقصد ما همان مقصود حضرت امام باشد ، نمیتوانیم مگر در دایره اعتقادات مهدوی و ارزش های معنوی مهدوی ، نمیتوانیم این راه را ادامه بدهیم مگر با .اعتقاد به نزدیکی ظهور

اساسا این حقیر معتقدم که حوادث بسیار عظیمی که در دنیا در حال رخدادن هست و تحولات بسیار عمیق و شگرفی که چهره دنیای معاصر رو از اعصار ما قبلش به شدت متمایز کرده رو نمیشود این حوادث رو تحلیل کرد مگر در چارچوب رخداد همان انقلاب بزرگ مهدوی ، پس بحث پیرامون ظهور بحثی ضروریست ، ما برای درک تحولات امروز دنیای معاصر به بحث پیرامون ظهور و علائم اون بسیار نیازمندیم ، برای موشکافی و تحلیل حوادث فعلی به این مباحث بسیار نیازمندیم.

سوال سوم:

آیا می توان موضوعات سیاسی منطقه را با حوادث ظهور با در نظر گرفتن جوانب احتیاط برای شناخت جریان حق و باطل تطبیق داد ؟

ببینید ما در روایاتمون داریم که انسان عاقل رو و عقل هر انسانی رو ، از بررسی این انسان عاقل و عقل او ، از بررسی اون نسبت به ابعاد مختلف یک قضیه و احتمالات آن پیرامون یک قضیه میتوان دریافت و شناخت. انسان عاقل کسی است که احتمالات مختلف رو در وقایع و حوادث و موضوعات مورد بحث و بررسی قرار بده. اگر این جمله رو تصحیح بکنیم به نظر من به مقصود نزدیکتر می شویم و ان این که ما حوادثی رو که در منطقه رخ می دهد رو تحولات عظیم رو ابعاد مختلفش رو با احتمالات گوناگون میتوانیم بررسی کنیم.

یکی از اون احتمالات تطبیق این حوادث با حوادث ما قبل از ظهور حضرت ولی عصر (عج) است و این نشانه عقل و تدبیر تحلیلگره ، با وجود منابع بسیار موثق در این زمینه ، هزاران هزار روایتی که در این زمینه وارد شده ، با دسترسی به تحلیلگران بزرگ و مشرف به این اطلاعات و اخبار و احادیث ، ورود در این زمینه و بررسی برخی از این حوادث و تطبیق احتمالی شون با حوادث ما قبل ظهور ، تحلیلگر به دستیابی وقایع و واقعیت های جاری نزدیکتر می شود نه اینکه میشود باید اینگونه عمل کرد.

 گفتند اگه کسی زمان ظهور رو مشخص کرد اورا تکذیب کنید نه اون کسی که تمنای ظهور داره و در این زمینه به تحلیل میپردازه اینو باید تشویقش کرد.

سوال چهارم:

آیا بشارت بسیار نزدیک بودن ظهور توسط آیت الله بهجت ، نوعی وقت تعین کردن است؟

خیر، این حقیر خودم به محضر حضرت آیت الله بهجت رسیدم که بعد ازظهر یکی از روزهای تابستان بود و از ایشون سوال کردم که مطالبی رو از شما نقل می کنند، فرمودند چه مطالبی را؟ عرض کردم پیرامون بحث ظهور ، فرمود چه نقل می کنند؟ (این را اولین باره دارم رسمی عرض می کنم به شما البته شاید توی بعضی از سخنرانی ها گفته  باشه)

گفتم نسبت به نزدیکی ظهور از شما مطالبی رو نقل می کنند فرمودند که ظهور بسیار نزدیکه مجددا تاکید فرمودند بسیار بسیار نزدیکه عرض کردم خیلی از علائم و وقایع رخ نداده ، فرمودند که برای خداوند سبحان ، خداوند متعال کاری ندارد که همه علائم و وقایع رو در یک شب جمع بکند و راه رو برای ظهور حجتش حجت حق فراهم آورد و هموار کند.

این به معنای تعیین زمان ظهور نبوده ، اشاره به نزدیکی ظهور است و تعیین وقت نشده ،

 انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا

سوال پنجم:

اشارات رهبری راجع به فتنه فلسطین را چه تفسیر می کنید؟

من به صورت کلی عرض بکنم ، فارغ از فرمایشات خاص آقا که بسیار حکیمانه است که اینها باید مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد و بشارت های خیلی مهمی که آقا در این رابطه فرمودند و من در کتاب عصر امام خمینی آنها را آوردم و یک بخشی رو جداگانه پیرامون ارتباط انقلاب اسلامی و انقلاب جهانی امام زمان (ع) مطرح کردم آنجا و در انتهای کتابم نتیجه گیری کردم که عصر امام خمینی عصر ظهور حضرت مهدی (ع) است که حالا انشاء الله  مراجعه بفرمایید .

درواقع منطقه ای که در آن وقایع بسیار عظیم زمان ظهور حضرت حجت حق اتفاق میافته منطقه ایست که امروز موسوم به خاورمیانه است که البته  به ناحق ، این منطقه رو از آن جهت خاورمیانه گفتند که نسبت به دنیای غرب اون رو خاور یعنی شرق حساب کردند که نه شرق دور نه شرق نزدیک بلکه شرق میانه یا همون خاورمیانه ، در هر حال چون امروز موسوم به خاورمیانه است اون کلمه رو تکرار می کنیم ، یعنی منطقه ای که ایران رو، بخشی از خلیج فارس رو و کشور های حاشیه خلیج فارس رو خدمتتان عرض کنم که بخش اعظم یا تمامی اون رو از یمن تا عربستان ، منطقه عراق رو و منطقه شامات ، اردن ، فلسطین اشغالی ، سوریه و لبنان رو در بر میگیره. تحولاتی در این مناطق داره اتفاق میافته که تحولات منحصر به فردیست ، فتنه یهود امروز خیلی جدی شده ، به دنبال ویرانی بیت المقدس هستند اینها ، به دنبال این هستند که قبله اول مسلمین رو ویران بکنند.

حوادثی که در این زمینه داره اتفاق میافته باید خیلی جدی گرفت چون منحصر بفرده و خیلی چشم هارو به خودشون خیره کردند لذا به صورت طبیعی هر تحلیلگری با بررسی و تحلیل این حواث و وقایع ذهنش منعطف می شود به حوادث عظیمی که در علامات آخرالزمان ، در احادیثی که در این باب وارد شده به صراحت به اونها اشاره شده.

از این جهت میشه گفت که بخشی از تحولات بسیار عظیمی که امام با عنوان شکست ابرقدرت شرق و غرب از اون یاد کردند و فرمودند این قرن ، قرن شکست ابرقدرت شرق و غرب است و تحولات عظیمی که امام از اونها با عناوین مختلف یاد کردند در جای جای فرمایشاتشون و مقام معظم رهبری پی در پی دارند نسبت به اونا تصریحات و تاکیداتی رو بیان می کنند در همین منطقه و در ادامه همین تحولات واقع خواهد شد.

از نظر این حقیر هم این حوادث به نظر میرسد بخشی از حوادث و تحولاتی است که در روایت ما وارد شده که اینها تحولات و حوادث ماقبل از ظهور هستند انشاء الله.

سوال ششم:

چرا اینهمه روایات در باره سفیانی و شخصیت سفیانی در احادیث ائمه علیهم السلام وجود دارد . چرا در باره جزئیات خصوصیات خراسانی و یمانی روایات و توضیحات کمتری داده شده ؟

خدمت شما عرض کنم که اینظور نیست که پیرامون سید خراسانی توضیحات کمی داده شده باشه.

توضیحاتیکه پیرامون سید خراسانی داده شده بسیار مشخصه و واضح ، همان توضیحات برای اینکه  در زمان خودش سید خراسانی شناخته بشود کاملا کفایت می کند. اونجایی هم که از سفیانی صحبت شده تنها از شخص سفیانی صحبت نشده ، از شخصیت و جریانی  که سفیانی رهبری اون رو به عهده داره صحبت شده که سفیانی یک شخص است، من از حضرت آیت الله بهجت سوال کردم که ایشون فرمودند سفیانی یک شخص است ، شخصیت نیست بلکه یک نفر مشخص است ولی با همان عقاید ابوسفیانی ، همان عقاید جاهلیت ، یک جریان الحادی مانع حق و معارض با جریان مهدویت و تفکر مهدوی .

لذا نمیشه اینطور در واقع قضاوت کرد که توضیحات پیرامون علائم سید خراسانی کم است و اون زیاد . همه توضیحات کامل اند و مشخص کننده رهبران جبه حق و باطل هستند و این کفایت میکنه.کلمات کلیدی :

سران فتنه

 

حاجتی

سران فتنه که تاکنون نقش پیاده نظام دشمن را ایفا نموده اند با توپخانه های خود در جنگ نرم که بواسطه شبکه های ماهواره ای بیگانه پشتیبانی می شد، ارزش های متعالی انقلاب و اسلام و امام و همچنین مهمترین یادگار امام یعنی ولایت فقیه  را به توپ بستند و روی محمد علی شاه را سفید کردند که وی تنها مجلس را به توپ بسته بود. 

حجت الاسلام و المسلمین “میراحمد رضا حاجتی” در خطبه های این هفته نماز جمعه اهوازدر مصلای بزرگ مهدیه که در گرمای شدید با حضور گسترده مومنین مزین شده بود، با اشاره به سالروز، به  توپ بستن مجلس توسط محمد علی شاه قاجار اظهارداشت: سران فتنه که تاکنون نقش پیاده نظام دشمن را ایفا نموده اند با توپخانه های خود در جنگ نرم که بواسطه شبکه های ماهواره ای بیگانه پشتیبانی می شد، ارزش های متعالی انقلاب و اسلام و امام و همچنین مهمترین یادگار امام یعنی ولایت فقیه  را به توپ بستند و روی محمد علی شاه را سفید کردند که وی تنها مجلس را به توپ بسته بود.

وی افزود: این سران فتنه که به بن بست رسیده اند وبا تنفس مصنوعی دشمن ادامه حیات می دهند، با صهیونیست ها و دشمنان نظام اسلامی هم دل و هم زبان هستند غافل از اینکه مردم آگاه ایران با اقتدار در مقابل فتنه های آنها ایستادگی می کنند و مرزهای اعتقادی آرمانی خود را بخوبی  شناسایی کرده و از آن پاسداری می نمایند.

***

مردم پشتیبان ولایت فقیه هستند

حجت الاسلام حاجتی اظهارداشت: مردم همانند هشت سال دفاع مقدس و هشت ماه دفاع مقدسی که در سال گذشته از خود نشان دادند درآینده نیز از این نظام و رهبری شایسته آن و ولایت فقیه دفاع می کنند.
این استاد حوزه و دانشگاه گفت: استکبارجهانی به ویژه آمریکا باید بداند که با
وجود ولایت فقیه که استمرار حرکت انبیا و سایه امام زمان (عج) برسر ماست، تمام توطئه های شوم او پوشالی و خنثی خواهد بود.

***

یادگار اصلی امام ولایت فقیه است

نویسنده کتاب عصرامام خمینی«ره» در ادامه تصریح کرد:هرکس با امام خمینی «ره» نسبتی داشته باشد برای مردم محترم است اما نسبت با روح و اندیشه و فکر امام خمینی «ره» برای ملت ایران بالاتر است و هتک حرمت به افکار و شخصیت امام و بزرگترین یادگار ایشان یعنی ولایت فقیه برای مردم غیر قابل تحمل خواهد بود.

***

اندیشه و تفکر امام از برخی وابستگان نسبی مهمتر است

مدیر حوزه های علمیه خوزستان در ادامه خطاب به علما و بزرگانی که از هتک حرمت برخی وابستگان نسبی به امام ابراز ناراحتی کرده بودند گفت: به عنوان شاگرد کوچک علما عرض میکنم که ما از مکتب حضرت روح الله  آموخته ایم  هتک حرمت راه و آرمان امام خمینی از هتک حرمت برخی افراد وابسته نسبی با اهمیت تر است.
حجت الاسلام حاجتی اظهارداشت: تنها راه مجرب و تنها حکم و حاکم  قابل قبول در نظام اسلامی برخاسته از آموزه های اصیل تشیع حکم و راه ولایت فقیه است.

وی درادامه یاد شهید دکتر چمران که به تعبیر امام خمینی «شرف را بیمه کرد» را گرامی داشت

***

موضع رئیس جمهور درخصوص حجاب قابل نقد است

حجت الاسلام حاجتی در ادامه از مواضع قاطع رییس جمهور در مقابل استکبار جهانی و خدمتگزاری مخلصانه ایشان برای مردم تقدیر کرد و تصریح کرد: اگر بعنوان دلسوز مردم یک تذکر کوچک ندهیم در واقع تشکر کاملی نکرده ایم و آن هم مواضع ایشان در خصوص بحث بدحجابی در جامعه است که از نگاه حقیر قابل نقد است                            ن

امروز یکی از دغدغه های اصلی جامعه بحث عفاف است وبجز بعضی افراد که از روی جهل حجاب کامل را رعایت نمی کنند و باید با کارفرهنگی آنان را اصلاح کرد، با آن دسته از افرادی که با پول های استکبار بصورت کاملا هدایت شده و شبکه ای اقدام به بر هم زدن آرامش معنوی جامعه و دریدن پرده عفاف  میکنند باید برخورد مقتدرانه  صورت پذیرد که البته این وظیفه مشاورین محترم رئیس جمهور است که به جهت مشغله های شدید ایشان  اطلاعات و اخبار مربوط به کیفیت پدیده نابهنجارمانکن های ابتذال را بصورت صحیح به ایشان انتقال دهند . به هر حال مواضع ریاست جمهوری در مصاحبه تلویزیونی شان انعکاس  دهنده مواضع مومنین ، انقلابیون و روحانیت و علما نبود و امیدواریم از سوی ایشان در این زمینه تجدیدنظر صورت پذیرد.

وی با گرامیداشت فرارسیدن ماه مبارک رجب گفت: از جمله راه های رسیدن به سعادت و تقوا توجه و استفاده به نحو احسن از فضائل اعمال و اذکار این ماه می باشد.

بازتاب ها:

خبرگزاری فارس: باید از حریم ولایت فقیه دفاع کرد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا): شاخص ملت ایران برای مقابله با سران فتنه ولایت فقیه استکلمات کلیدی :

مرتبط:اولین دوره آموزشی غیر حضوری عصر امام خمینی(ره)

 

میر احمد رضا حاجتی مؤلف کتاب عصر امام خمینی(ره) خواستار تحقیق بر اساس نیاز روز جامعه با محوریت عصر امام خمینی(ره) و تولید کتابی در مورد عصر امام خمینی(ره) شد.طرح عصر امام، اندیشه امام(ره) شامل دو دوره آموزشی(مقاله نویسی، روش تحقیق و نویسندگی) و یک دوره پژوهشی عصرشناسی است. 

حجت الاسلام عباس حسین زاده مسئول واحد پژوهش و تالیف موسسه ولاء منتظر(عج) و دبیر علمی طرح عصر امام، اندیشه امام(ره) در گفتگو با بخش خبری سایت موسسه فرهنگی ولاء منتظر(عج) به تشریح روند برگزاری طرح عصر امام، اندیشه امام(ره)  پرداخت.
دبیر علمی طرح عصر امام، اندیشه امام(ره) با اشاره به مراحل برگزاری طرح عصر امام، اندیشه امام(ره)  بیان داشت: طرح عصر امام، اندیشه امام(ره) شامل دو دوره آموزشی(مقاله نویسی، روش تحقیق و نویسندگی) و یک دوره پژوهشی عصرشناسی است.
حجت الاسلام حسین زاده با بیان اینکه دوره پژوهشی عصرشناسی در حال برگزاری است، افزود: این مرحله از طرح، پس از اتمام مرحلة دوم طرح تربیت محقق عصر امام خمینی(ره) و اعلام اسامی پژوهش‌گران از سوی معاونت آموزش، طی مراحل ذیل در حال برگزاری است:
1- تعیین موضوعات پژوهشی و جلسات توجیهی با حضور ناظر طرح؛
2- انجام پژوهش تحت راهنمائی ناظر؛
3- جمع‌آوری پژوهش‌ها، ارزیابی آن ها در معاونت و تدوین کتاب توسط پژوهشگران در هر موضوع؛
حجت الاسلام حسین زاده دبیر علمی طرح عصر امام، اندیشه امام(ره) ضمن بیان مراحل تحقیق طرح، گفت: پس از برگزاری چند جلسه با محققین و حجت الاسلام محسنی ناظر طرح، میر احمد رضا حاجتی مؤلف کتاب عصر امام خمینی(ره) خواستار تحقیق بر اساس نیاز روز جامعه با محوریت عصر امام خمینی(ره) و تولید کتابی در مورد عصر امام خمینی(ره) شد.
مسئول واحد پژوهش و تالیف موسسه ولاء منتظر(عج) با اشاره به طرح های ارائه شده محققین دوره، اظهار داشت: محققین برگزیده دوره طرح های خود را با توجه به نیاز های جامعه و با محوریت عصر امام خمینی(ره) شامل موضوعاتی چون نقش خواص در جامعه، ما می توانیم، جوانی فرصت ها و تهدیدها، تطبیق و بررسی پدیده فراقانونی در حکومت امام علی(علیه السلام)، انقلاب مدیریتی امام خمینی(ره) و گزیده صحیفه امام راحل ویژه جوانان را  به معاونت پژوهش ارائه کردند.
حجت الاسلام عباس حسین زاده در ادامه گفت: در حال حاضر طرح نامه های تفصیلی محققین طرح به معاونت پژوهش تحویل شده و مورد ارزیابی قرار گرفته است.
وی افزود: پس از بازبینی و اصلاح نهایی طرح نامه ها جلساتی با حضور محققین و ناظر طرح جهت مشخص شدن سرفصل پژوهش ها برگزار خواهد شد که خروجی این مرحله از طرح چاپ کتاب هایی در قالب موضوعات فوق الذکر خواهد بود.

حجت الاسلام عباس حسین زاده مسئول واحد پژوهش و تالیف موسسه ولاء منتظر(عج) در پایان گفت: بعد از پایان این مرحله، طرح های موفق به چاپ رسیده و محققین نیز در طرح های آتی موسسه با محور موضوع عصر امام خمینی(ره) به پژوهش خواهند پرداخت.

مرتبط:اولین دوره آموزشی غیر حضوری عصر امام خمینی(ره)کلمات کلیدی :

بصیرت

 بخشی از سخنرانی مهم حجت الاسلام میراحمدرضا حاجتی در جمع فرماندهان  سپاه پاسداران(سال 1382) با موضوع «بصیرت»

بزودی بخش های جدیدی از آرشیو بر روی این پایگاه قرار خواهد گرفت. 

برای دانلود با حجم 1 مگابایت کلیک کنید  

 کلمات کلیدی :

نفت

حجت الاسلام والمسلمین میراحمدرضا حاجتی روز گذشته در دوازدهمین گردهمایی فرماندهان بسیج وزارت نفت به ایراد سخنرانی پرداخت.همچنیم در این همایش که بصورت سالانه برگزار می شود دکتر میرکاظمی وزیر نفت ، حجت الاسلام سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار نقدی فرمانده مرکز مقاومت بسیج بیاناتی ارائه ارائه نمودند. کلمات کلیدی :

سخنرانی حجت الاسلام میراحمدضا حاجتی در جمع فرماندهان سپاه

سخنرانی حجت الاسلام میراحمدضا حاجتی در جمع فرماندهان سپاه

برای دریافت فایل بر روی عکس کلیک کنید

میراحمدرضا حاجتیدریافت فایل با حجم 3 مگابایت

 کلمات کلیدی :
<      1   2   3   4      >